Hlavní Texty Povídka
Povídka
Epizoda z Přízračného světa PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 10:21

Krásný Sedminožek vplul do sálu zábavy na duhovém polštáři. Pomalu z té staré blyštivé kraksny slezl a vykopl ji, ať čeká venku.

Naráz vstřebal panující atmosféru a v nejpříhodnějším okamžiku vycupital nádherný pozdrav. Celou noc si ho ve své ohrádce nacvičoval.

Úspěch se dostavil ihned. S hrdostí, ba možná trochu i s pýchou, pozoroval, jak desítka desítky ninek opouštějí své dosavadní partnery a snaží se dostat k němu co nejblíže. V hemžení, které mu popletlo bezmála všechny fotoreceptory, cítil tolik zvědavých, přátelských, obdivujících, zdvořilých a podbízejících se poklepání, že na ně ani nestačil odpovídat.

Celý článek...
 
Křídla v barvě nebe PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 10:03

Tělo ptáka se prudce ponořilo do vody. Na hladině se stačilo sotva udělat několik kruhů a už se o kus dál vynořila nejprve hlava s rybou v zobáku, pak dlouhý krk a nakonec k tělu složená křídla. Ta se bleskově roztáhla, několikrát naplocho udeřila o hladinu, až se pták konečně odlepil od vodního živlu a vznesl se do vzduchu.

Obratně se proplétal mezi hluboce se sklánějícími větvemi stromů, které rostly při břehu a nebo přímo napůl ve vodě, aby se poté klouzavě snesl na silný pokroucený kořen, jež nad hladinou vytvářel elegantní oblouk.

Celý článek...
 
Ping pong PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 10:00

0001

Kryt antipolem, blížil se k třetí planetě systému Velkého trpaslíka kosmický křižník, vrchol estetické a funkční jasnozřivosti svých tvůrců. Posádka uložená v bionických inkubátorech se pomalu probouzela k životu a hned, když se plně obnovilo její kolektivní vědomí, zahořela touhou plnit své úkoly. Ty byly vcelku prosté: hledat vysoce organizované formy života.

Jeden z cílů její před věky naprogramované pouti vesmírem byl nadosah.

Celý článek...
 
Návrat PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 09:42

Robert Blake se zmoženě posadil do vyhřívaného křesla. Ta dlouhá jednání ho vyčerpala a zanechala na jeho tváři zřetelné stopy. Za celé dny se pořádně nevyspal, šidil se hodinkou, dvěma hodinami neklidného spánku a pomáhal si hrstmi prášků. Jeho relaxační lůžko při tom běželo na plný výkon, uplatňovalo veškeré techniky obnovující ztracené síly, aby si při procesu zachoval jasnou hlavu a dovedl ho do úspěšného konce. Kvůli tomu si ho klient najal. Nešlo couvnout a ukončit to dlouhé trápení, když už jednou práci přijal, musel pokračovat. V opačném případě by se Rogarská národní postarala, aby nynější právnická jednička celého Svazu hodně rychle skončila. Tím si byl jist.

Celý článek...
 
Bojovník PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 09:33

„BHOOM BAAC!!!“ ozvalo se za mými zády. Bleskově jsem ukryl hlavu v dlaních a vyčkal, až přestane padat horká hlína. „TI PROKLETÍ WIJCI!“ ulevil jsem si, když jsem se při vstávání oklepával. Nezdržoval jsem se tím ale dlouho. Tušil jsem, že v příštích okamžicích mi nebude dopřáno klidu. Automaticky jsem zkontroloval stav zásobníku. Mohl jsem být spokojen - byl nacpaný energií téměř na doraz.

Několika doušky jsem vyprázdnil poslední láhev s výživným roztokem, které mi zbyla od útěku z mého dočasného útočiště, ještě než ho obsadila wijská jednotka, a mrštil jí na zakrslý keřík rostoucí opodál. Otočil jsem se, abych si vyhlédl místo, odkud budu v bezpečí pozorovat situaci, ale další dunivý výbuch mi překazil plán. „RAGR!“ zaklel jsem a pohledem zhodnotil své postavení.

Celý článek...
 
Vánocení PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 09:01

Letiště

Od letištní plochy se odlepuje obrovitý stroj. Připomíná neohrabaného brouka – zavalité tělo a k němu zcela nepatrná křidélka. Je až s podivem, že něco takového vůbec může létat.

V nebezpečné vzdálenosti míjí hejno jakýchsi ptáků. Vzdušný vír trhá jejich nedbalou formaci a rozhazuje je do všech stran. Než se znovu dají dohromady, letadlo už mizí v dálce.

Celý článek...
 


 

Anketa

Je fotografie umění?
 

Náhodný obrázek

Uživatelé

Máme hostů: 10 připojeno

Statistika

Členové : 3
Obsah : 94
Odkazy : 4
Počet zobrazení článků : 336634

Přihlášení