Hlavní Texty
Texty
Epizoda z Přízračného světa PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 10:21

Krásný Sedminožek vplul do sálu zábavy na duhovém polštáři. Pomalu z té staré blyštivé kraksny slezl a vykopl ji, ať čeká venku.

Naráz vstřebal panující atmosféru a v nejpříhodnějším okamžiku vycupital nádherný pozdrav. Celou noc si ho ve své ohrádce nacvičoval.

Úspěch se dostavil ihned. S hrdostí, ba možná trochu i s pýchou, pozoroval, jak desítka desítky ninek opouštějí své dosavadní partnery a snaží se dostat k němu co nejblíže. V hemžení, které mu popletlo bezmála všechny fotoreceptory, cítil tolik zvědavých, přátelských, obdivujících, zdvořilých a podbízejících se poklepání, že na ně ani nestačil odpovídat.

Celý článek...
 
Křídla v barvě nebe PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 10:03

Tělo ptáka se prudce ponořilo do vody. Na hladině se stačilo sotva udělat několik kruhů a už se o kus dál vynořila nejprve hlava s rybou v zobáku, pak dlouhý krk a nakonec k tělu složená křídla. Ta se bleskově roztáhla, několikrát naplocho udeřila o hladinu, až se pták konečně odlepil od vodního živlu a vznesl se do vzduchu.

Obratně se proplétal mezi hluboce se sklánějícími větvemi stromů, které rostly při břehu a nebo přímo napůl ve vodě, aby se poté klouzavě snesl na silný pokroucený kořen, jež nad hladinou vytvářel elegantní oblouk.

Celý článek...
 
Ping pong PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 10:00

0001

Kryt antipolem, blížil se k třetí planetě systému Velkého trpaslíka kosmický křižník, vrchol estetické a funkční jasnozřivosti svých tvůrců. Posádka uložená v bionických inkubátorech se pomalu probouzela k životu a hned, když se plně obnovilo její kolektivní vědomí, zahořela touhou plnit své úkoly. Ty byly vcelku prosté: hledat vysoce organizované formy života.

Jeden z cílů její před věky naprogramované pouti vesmírem byl nadosah.

Celý článek...
 
Zimní PDF Tisk Email
Texty - Poezie
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 09:56

Přivoněl jsem k čaji
A dech se mi tají
To je vůně, to je krása
V tuhé zimě horká spása

(2003)

 
Tai-chi PDF Tisk Email
Texty - Poezie
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 09:54

Výdech, nádech, klidná mysl,
sen pod modrou oblohou,
všechno náhle dává smysl,
síla stoupá do nohou.

Tanec mezi stébly trávy,
lehkost v rukou ohybu,
meditace, srdce zprávy
bojovníkům v pohybu.

(17.9.2003)

 
Návrat PDF Tisk Email
Texty - Povídka
Roman Štědronský   
Sobota, 23 Únor 2008 09:42

Robert Blake se zmoženě posadil do vyhřívaného křesla. Ta dlouhá jednání ho vyčerpala a zanechala na jeho tváři zřetelné stopy. Za celé dny se pořádně nevyspal, šidil se hodinkou, dvěma hodinami neklidného spánku a pomáhal si hrstmi prášků. Jeho relaxační lůžko při tom běželo na plný výkon, uplatňovalo veškeré techniky obnovující ztracené síly, aby si při procesu zachoval jasnou hlavu a dovedl ho do úspěšného konce. Kvůli tomu si ho klient najal. Nešlo couvnout a ukončit to dlouhé trápení, když už jednou práci přijal, musel pokračovat. V opačném případě by se Rogarská národní postarala, aby nynější právnická jednička celého Svazu hodně rychle skončila. Tím si byl jist.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 z 12
 

Anketa

Je fotografie umění?
 

Náhodný obrázek

Uživatelé

Máme hostů: 6 připojeno

Statistika

Členové : 3
Obsah : 94
Odkazy : 4
Počet zobrazení článků : 331628

Přihlášení