Hlavní Texty
Texty
Stávky jsou vydírání PDF Tisk Email
Texty - Názor
Roman Štědronský   
Úterý, 12 Říjen 1999 00:00

Petr Hájek v příspěvku "Špatné protilékařské argumenty" tvrdí, že označovat stávku za organizované vydírání je hloupost. Ve své argumentaci se však zaměřuje na morální rozměr stávky a nikoli na její podstatu. Pokud vydíráním označujeme situaci, kdy jedna strana vyhrožuje straně druhé, že ji svým aktivním či pasívním chováním způsobí újmu, pokud nebudou splněny její požadavky, pak stávka zcela nepochybně má všechny podstatné rysy vydírání.

Zaměstnanci hrozí svému zaměstnavateli, že pokud nebudou splněny jejich požadavky, nebudou pracovat a zaměstnavatel tak utrpí ztráty z nevyrobené produkce, z nedodržení smluvních závazků, může být poškozeno jeho dobré jméno, atd...

Celý článek...
 
Kočka, která prochází zdí PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Texty - Recenze
Roman Štědronský   
Pondělí, 01 Duben 1996 00:00

Můžete o někom říct, že je ďábel, a myslet to jako pochvalu? Samozřejmě. Robert Heinlein je takový člověk.

Spisovatel, který dokáže napsat tak úžasné dílo, jakým je Kočka, která prochází zdí, rozhodně zaslouží vaši pozornost. Vlastně se ani nemusíte namáhat, protože on si ji získá dříve, než otočíte první stranu knihy. Tam, kde Clarke přináší nezpochybnitelné humanistické poselství, nabízí Heinlein svůj subjektivní pohled, který však není o nic závažnější, kde Asimov vykresluje gigantickou, ale strohou vizi, Heinlein nechá čtenáře unášet ještě velkolepějším dějem, a konečně tam, kde jiní popisují humorné scény, tam se Heinlein baví - a vy s ním. Nemusíte s ním souhlasit, jeho názory vám mohou připadat chlípné až zrůdné, ale jednomu se neubráníte. Budete ho mít rádi.

Celý článek...
 
Půltá nuda PDF Tisk Email
Texty - Recenze
Roman Štědronský   
Pondělí, 15 Červen 1992 00:00

Ladislav Szalai vydal novou sbírku povídek. I když se na poměrně zajímavě řešeném obalu skví nápis „sci-fi“, povídky to nejsou ani tak vědecko, jako spíš fantastické. A protože jsou nepříliš dlouhé, vešlo se jich do Půlté planety celkem čtyřiadvacet.

Jak se dá u tohoto autora předpokládat, jsou všechny přímo profesionálně napsané. Oko čtenářovo klouže po stránkách jako ozubené kolo v dobře promazaném soustrojí, nikde není nuceno zastavit a vracet se, aby bylo pochopeno už jednou přečtené. Přelétává věty snad až příliš snadno.

Celý článek...
 
Oorag - nový svět, nový hrdina PDF Tisk Email
Texty - Recenze
Roman Štědronský   
Pondělí, 01 Červen 1992 00:00

Představuji si jeden fiktivní rozhovor. Je už v plném proudu a jeho téma snadno uhodnete: „Jaroslav Jiran...“ vzpomíná první, ten méně sčetlý a kroutí hlavou, *nějak mi to nic neříká.* A opravdu v té chvíli nemá tušení, kam by měl to jméno zařadit.

„Ty neznáš Jirana?“ diví se druhý, předešlými slovními potyčkami rozehřátý a bystře produkující větu za větou (mohla by to klidně být i bytost něžného pohlaví). *Kdybys trochu namáhal hlavičku, určitě by sis vzpomněl na celou řadu příkladů, jako je třeba povídka Kupte si knihu od Berthera nebo román Válečný tanec Nairi, ale něco takového je ti úplně cizí, a to jsme se o tom nedávno bavili a... „

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí1112DalšíKonec»

Strana 12 z 12
 

Anketa

Je fotografie umění?
 

Náhodný obrázek

Uživatelé

Máme hostů: 7 připojeno

Statistika

Členové : 3
Obsah : 94
Odkazy : 4
Počet zobrazení článků : 331628

Přihlášení